Продукция

Модульные индивидуальные тепловые пункты
Модульный тепловой пункт на ГВС
Модульный тепловой пункт на отопление (вентиляцию)
Модуль подпитки
Теплообменники
Арматура
Запорная арматура для воды
Муфтовая запорная арматура
Фланцевая запорная арматура
Краны шаровые Broen Ballomax
Кран газовый шаровый Ballomax
Кран шаровый для пара Ballomax
Кран шаровый стандартный стальной Ballomax
Краны шаровые LD
Краны фланцевые LD
Краны приварные LD
Краны муфтовые LD
Краны межфланцевые короткие LD Стриж
Арматура Belimo
Краны шаровые под электроприводы Belimo
Электроприводы Belimo
Электроприводы для поворотных задвижек баттерфляй
Запорная арматура VITECH
Запорная арматура Danfoss
Заслонки дисковые поворотные
Шаровые краны JIP
Насосное оборудование
Насосные станции Wilo
Шкаф управления насосами
Насосы Wilo и Grundfos
Дренажные и фекальные насосы
Насосы для водоснабжения
Многоступенчатые насосы
Циркуляционные насосы
Автоматика для насосов
Расширительные баки Wilo
Расширительные баки для водоснабжения Wilo-A
Расширительные баки для систем отопления и холодоснабжения Wilo-H
Автоматика
Автоматические регуляторы
Регуляторы давления воды прямого действия
Регуляторы температуры прямого действия
Электроприводы
Балансировочные клапаны
Седельные регулирующие клапаны
Электронные контроллеры
Электромагнитные клапаны
Газовые инфракрасные обогреватели
Газовые котлы
(КИП) Контрольно-измерительные приборы
Манометры технические
Термоманометры
Термометры технические
Очистка воды
Сепараторы воздуха и шлама
Приборы электромагнитной обработки воды
Магнитные шламоотводители
Фильтры для воды
Счетчики воды и тепла
Теплосчетчики
Водосчетчики
Радиаторные терморегуляторы и клапаны

Счетчики

Главная Публикации Індивідуальний тепловий пункт: поради експерта

Уважаемые партнеры, в связи с реорганизацией системы безопасности на территории компании ЭВОЛЮКС, могут возникнуть сложности с тем чтобы попасть к нам в офис. Просим звонить по телефонам:

044-501-44-70

063-822-15-19

Одним з основних заходів з термомодернізації будівлі є установка індивідуального теплового пункту (ІТП). Більшість громадян не знає що являє собою ІТП, які функції він виконує та за якими параметрами його варто вибирати.

Що таке індивідуальний тепловий пункт

Індивідуальний тепловий пункт або ІТП – це комплекс автоматичних пристроїв, зазвичай розташований у підвальній частині будівлі, та призначений для того, щоб приєднати внутрішньобудинкові системи теплоспоживання – опалення, гарячого водопостачання  або вентиляції – до теплової мережі.

Трохи пояснимо як працює централізоване опалення. Теплоносій, тобто підігріта вода,  від центральної котельні (ЦК) по магістральним теплотрасам надходить до центральних  теплових пунктів (ЦТП), які також називають – бойлерними.  Далі від ЦТП теплоносій розподіляється по будівлях житлового району по трубопроводах. Центральний тепловий пункт також зазвичай є місцем приготування гарячої води для оточуючого мікрорайону, тому від ЦТП до кожного будинку йде по чотири трубопроводи: два для опалення  та два для гарячого водопостачання.

Центральна котельня обслуговує десятки будинків, які в принципі повинна опалювати однаково. Алу всі ці будинки знаходяться на різній відстані від котельні, розрізняються за тепловим навантаженням та мають різні теплотехнічні властивості, обумовлені в тому числі й терміном їхньої експлуатації. В таких системах регулювання якості теплоносія – його температури та тиску можливе тільки за допомогою регулювання температури або напору теплоносія в центральній котельні, а для поточних потреб  кожного окремого будинку – неможливе.

Встановлення індивідуального теплового пункту на вході теплоносія в житловий будинок дає можливість регулювати подачу тепла в конкретній будівлі, та керувати інтенсивністю подачі тепла в залежності від погодних умов.

Які функції виконує індивідуальний тепловий пункт

Одна з основних функцій ІТП – це автоматичне регулювання теплового потоку, тобто коригування кількості гарячого теплоносія, який надходить з тепломережі, для забезпечення певної температури теплоносія на вході в систему опалення будинку в залежності від поточної температури зовнішнього повітря. Погодозалежне регулювання дає можливість економити кількість спожитої теплової енергії. Іншими словами, якщо на вулиці тепло, то регулятор теплового потоку в індивідуальному тепловому пункті знижує температуру теплоносія, що циркулює в системі опалення,  для забезпечення комфортної температури повітря в опалюваних приміщеннях, а якщо холодно – підвищує її, згідно із заданими налаштуваннями.

До складу регулятора теплового потоку системи опалення входять:

  • електронний регулятор з підключеними температурними датчиками (як мінімум – зовнішнього повітря та температури теплоносія, що надходить в систему опалення), який керує;
  • регулювальним клапаном з електроприводом, для забезпечення необхідної кількості гріючого теплоносія з теплової мережі, що надходить у внутрішню систему опалення для компенсації тепловтрат в будівлі залежно від зовнішньої температури.

Все це обладнання повинно працювати виключно в автоматичному режимі, тому критично важливим є правильне налагодження всього комплексу обладнання для роботи в конкретному будинку.

Залежно від комплектації ІТП може управляти системою опалення або системою гарячого водопостачання в будинку, а також – управляти обома системами одночасно.

Якщо ІТП встановлюється тільки для керування системою опалення будинку, то до переліку його основного обладнання входять регулювальний клапан з електроприводом, електронний регулятор температури з погодним регулюванням з датчиками температури, автоматичний регулятор перепаду тиску, два циркуляційні насоси й відповідна запірна арматура.

В складі ІТП, який також керує системою гарячого водопостачання будинку, перш за все, необхідний теплообмінник, в якому власне відбувається підігрів води з водогону до необхідної температури, також регулювальний клапан із електроприводом, що керується електронним регулятором температури або автоматичний регулятор температури прямої дії, також , автоматичний регулятор перепаду тиску та два циркуляційні насоси.

Крім того, в комплектацію ІТП можуть входити додаткові насоси на підкачування, наприклад, холодної води, та додаткові автоматичні регулятори тиску теплоносія.

Як визначити який ІТП потрібно встановити

Залежно від поставлених перед тепловим пунктом завдань і вихідних даних про будівлю, фахівець визначає яке обладнання увійде до комплексу ІТП у конкретному будинку. Проектувальна компанія здійснить аудит будівлі та порекомендує належну комплектацію індивідуального теплового пункту. Це може бути і досить простий ІТП з мінімальною комплектацією обладнання. Але слід врахувати, що сучасні індивідуальні теплові пункти включають сучасну автоматичну систему управління, яка потребує відповідального вибору, тому його комплектацією повинні займатися лишень досвідчені профессіонали.

Якщо узагальнити, то варіанти конструкцій ІТП можуть бути різними, та залежати від багатьох чинників і саме тому перше слово в абревіатурі «ІТП» це «індивідуальний», тобто призначений саме для конкретного будинку, який приєднаний до конкретної теплової мережі, у конкретному місці.

Від яких факторів залежить вартість ІТП

Головним чинником впливу на вартість ІТП є кількість теплових пунктів. В межах однієї будівлі може бути декілька індивідуальних теплових пунктів, адже індивідуальний тепловий пункт – це комплекс пристроїв, призначений для приєднання до централізованої теплової мережі систем теплоспоживання однієї будівлі АБО ЇЇ ЧАСТИНИ. У великих багатоповерхових будинках може бути декілька теплових вводів, тому в таких будинках може бути кілька індивідуальних теплових пунктів

В свою чергу, на вартість одного ІТП впливає кількість та номінальна  теплова потужність систем, які будуть приєднуватися до теплової мережі: система опалення, ГВП, вентиляції, тощо.

Досвід роботи показує, що на 1 ватт встановленої теплової потужності ІТП, який призначений  тільки для керування одним контуром опалення будинку потрібно планувати орієнтовно 1 гривню витрат. Тобто, якщо система опалення багатоквартирного будинку, споживає 300 кіловатт теплової енергії на годину, розрахункова вартість ІТП для цієї системи буде становити приблизно 300 тисяч гривень. Однак, остаточну вартість ІТП визначається після проектування та складання кошторису.

Данфосс ТОВ

Поиск по сайту

Загрузки

Новости

23.12.19

Наш график работы на Новогодние Праздники 2020


03.04.19

Знакомьтесь! Паяные и кожухотрубные теплообменники SECESPOL


26.03.19

Представляем теплосчетчики SENSUS (Словакия) для квартир, котеджей, магазинов, офисных помещений


21.12.18

Наш график работы на Новогодние Праздники 2019


13.07.18

Изменение цены на запорную арматуру VITECH


10.06.18

Очередная поставка запорной арматуры VITECH уже на складе


02.04.18

Акция на задвижки "баттерфляй" ТМ "SW"


26.12.17

Поступила очередная партия запорной арматуры VITECH


13.12.17

Наш график работы на Новогодние праздники


28.07.17

«Фанкойлы» - новый раздел на сайте!


19.07.17

На нашем сайте создан новый раздел - «Промышленная вентиляция»


13.07.17

Новый раздел на сайте! Промышленное кондиционирование воздуха!


28.04.17

Новый комбиклапан PIQCV ДУ25 и новые ускоренные электроприводы CQ


 

Архив новостей


Агентство Промышленных Новостей Каталог теплотехнического оборудования Каталог предприятий Украины